Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

sty 09
Autor małgosiaw | 09 sty : 21:34 |

Media społecznościowe stały się platformą do wyrażenia naszego "ja". Jednak czy zawsze publikowanie informacji jest bezpieczne, a wizerunek kreowany w sieci jest spójny z naszym życiem codziennym? Yegor Tsvetkov stworzył projekt w ramach którego sprawdził jak łatwo jest odnaleźć nieznajomym informacje o nas w sieci.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 08
Autor małgosiaw | 08 sty : 21:22 |

Facebook przygotował Portal dla rodziców - nową sekcję Centrum Bezpieczeństwa Facebooka skierowaną do osób, które chciałyby lepiej poznać platformę i pomóc swoim dzieciom w bezpieczny sposób z niej skorzystać. Portal skierowany jest zarówno dla członków społeczności Facebooku, jak i tych, którzy nie posiadają konta na Facebooku, ale chcą lepiej go poznać i pomóc swoim dzieciom w bezpieczny sposób z niego korzystać.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 02
Autor małgosiaw | 02 sty : 15:16 |

Youtuber i kulturysta, Michał Karmowski, pokazał jak walczyć z hejterami. Odnalazł Maksa - osobę odpowiedzialną za fanpage z treściami obrażającymi twórcę oraz jego rodzinę i postanowił go ukarać. Chłopak nie poniesie konsekwencji finansowych, lecz przez 400 godzin będzie musiał pomagać w hospicjum.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sty 01
Autor małgosiaw | 01 sty : 21:11 |

Początek Nowego Roku, a więc dobrze zrobić dobre postanowienia. Jeśli dzień rozpoczynasz od sprawdzenia Facebooka, a siedząc w autobusie nie odrywasz wzroku od smartfona? Koniecznie obejrzyj ten film. Jak mało który, daje do myślenia.  "Look Up", czyli "Spójrz w górę" - to film autorstwa Garego Turka, który postawił sobie za cel poruszenie sumień tzw. Pokolenia Y, czyli ludzi urodzonych po wyżu demograficznym w latach 80 i 90.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
gru 30
Autor małgosiaw | 30 gru : 15:39 |

Wiele dzieci nie może oderwać się od swoich telefonów. Dlaczego tak się dzieje? Czym to grozi? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: choreografką Martą Wiśniewską i jej córką Fabienne oraz prezesem fundacji Dbam o mój zasięg dr Maciejem Dębskim. Zapraszam do obejrzenia programu na ten temat DDTVN
Wersja do druku
gru 29
Autor małgosiaw | 29 gru : 16:25 |

Prawie 85 proc. młodzieży zna przynajmniej jedną osobę uzależnioną od telefonu komórkowego. Co więcej, niecałe 23 proc. młodych ludzi przyznaje się do własnego uzależnienia. A te liczby to tylko wierzchołek góry lodowej...

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
gru 28
Autor małgosiaw | 28 gru : 21:58 |

Chociaż zjawisko e–uzależnienia nasila się i dotyka coraz młodszych użytkowników nowoczesnych technologii, problem ten nie spotyka się z należytą reakcją właściwych instytucji. Działania skontrolowanych instytucji, które powinny przeciwdziałać e–uzależnieniu dzieci i młodzieży, były przypadkowe i w ocenie NIK nie odpowiadały wystarczająco skutecznie na zagrożenia wynikające z rozwoju nowoczesnych technologii.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
Idź do strony       >>