Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

sie 21
Autor małgosiaw | 21 sie : 22:00 |

Pokolenie obecnych dzieci nie wyobraża sobie świata bez telefonów komórkowych, tabletów, laptopów. Te wszystkie urządzenia elektroniczne są wspaniałymi narzędziami, które ułatwiają, ale i przyspieszają tempo życia. Może dobrze byłoby zastanowić się, czy smartfon jest dla człowieka, czy też może, jest już odwrotnie? Rodzicom, którzy na co dzień spotykają się z dylematem czy smartfon i tablet są niezbędne w życiu dzieci, polecam książkę Manfreda Spitzera, Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie.
Wersja do druku
sie 20
Autor małgosiaw | 20 sie : 21:20 |

Nauczyciele mają dzisiaj ogromny wybór gier edukacyjnych, jednak rozwój interaktywnych metod nauczania w Polsce hamowany jest przez ciągłe zmiany w polskim systemie szkolnictwa – tak uważa dr Marcin Wardaszko z Akademii Leona Koźmińskiego.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sie 19
Autor małgosiaw | 19 sie : 20:57 |

Zaburzenia tożsamości płciowej mają charakter psychiczny, nie są wrodzone i nie mają związku z ciałem danej osoby – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Amerykańskiego Kolegium Pediatrów (American College of Pediatricians - ACP). Przeczy to głównym tezom ideologii gender i wskazuje na zagrożenia, jakie może powodować jej propagowanie wśród nieletnich.  

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
lip 19
Autor małgosiaw | 19 lip : 22:28 |

W dniach od 8 do 17 lipca 2016r. w Kodniu, odbywały się rekolekcje tematycznych Domowego Kościoła „Ze św. Michałem Archaniołem o wychowaniu, zagrożeniach i rozeznawaniu duchowym w rodzinie”, zorganizowane przez Centralną Diakonię Społeczną Ruchu Światło-Życie z Bydgoszczy, które zgromadziły 37 małżeństw wraz z dziećmi z całej Polski oraz zagranicy. Grupa Oazowa liczyła 154 osoby.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 13
Autor małgosiaw | 13 cze : 22:55 |

Fundacja Nowoczesna Polska zainaugurowała projekt „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”, który skierowany jest do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 12
Autor małgosiaw | 12 cze : 20:54 |

Jak dzieci spędzają czas w internecie? Z najnowszego raportu Kaspersky Lab wynika, że przede wszystkim korzystając z narzędzi komunikacyjnych takich jak portale społecznościowe, poczta, czaty. Kolejnymi względem popularności aktywnościami są gry online oraz strony WWW. Niestety, najczęściej dzieci szukają informacji na temat alkoholu, tytoniu i narkotyków.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
cze 10
Autor małgosiaw | 10 cze : 20:46 |

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie udziału w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
Idź do strony       >>