Witaj w Serwisie Edukacjamedialna.pl
Edukacja medialnaSerwis EDUKACJA MEDIALNA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy pomóc przygotować dzieci i młodzież do twórczego i krytycznego odbioru mediów, aby przekaz, który dociera do naszych wychowanków, był jak najbardziej wartościowy i jak najmniej szkodliwy.

Oddajemy do Państwa dyspozycji szereg narzędzi pozwalających lepiej poznać media, nauczyć się z nich efektywnie korzystać i rozpoznać zagrożenia w nich się znajdujące. Liczymy na Państwa współpracę, aby tworzyć i wzbogacać ten serwis razem.


banner_typowy.jpg

wrz 12
Autor małgosiaw | 12 wrz : 20:06 |

Fundacja Dbam o Mój Zasięg przedstawia ofertę warsztatów dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców w zakresie nałogowego korzystania z telefonu komórkowego. Fundacja oferuje możliwość przyjazdu do placówek i przeprowada zajęcia o odpowiedzialnym korzystaniu z cyfrowych urządzeń. Warto zainteresować sie tą propozycją. 
Wersja do druku
sie 30
Autor małgosiaw | 30 sie : 15:53 |

Rusza konkurs dla szkół Bezpiecznie Tu i Tam. Do 30 września szkoły mogą zgłaszać swój udział w konkursie Bezpiecznie Tu i tam. Akcja potrwa do końca marca 2017. Rozpoczęliśmy ją z myślą o dzieciach i rodzicach, by świadomiej i bezpieczniej korzystali z zasobów sieci.
Wersja do druku
sie 29
Autor małgosiaw | 29 sie : 10:28 |

Niezliczona ilość możliwości, pomoc w pracy, nauce, sposób na nudę i atrakcyjna, nowoczesna forma – oto co oferują nowe technologie. Niestety, wyręczają nas również w myśleniu i rozleniwiają mózg, zjawisko to ma już nawet swoją nazwę – demencja cyfrowa. Ogranicz nowe technologie, jeśli nie chcesz, aby Twój mózg przedwcześnie przeszedł na emeryturę – ostrzegają naukowcy.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sie 29
Autor małgosiaw | 29 sie : 10:09 |

Ponad połowa Polaków (60%) deklaruje, że korzysta z telefonu przynajmniej raz na godzinę lub nawet co kilka, kilkanaście minut. Tylko co czwarty ankietowany uważa, że robi to najwyżej kilka razy dziennie, a zaledwie 13% bierze do ręki telefon raz lub dwa razy dziennie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PAYBACK, co trzeci Polak nie jest w stanie rozstać się ze swoim telefonem na 24 godziny.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sie 28
Autor małgosiaw | 28 sie : 22:47 |

Rozpoczyna się od eksperymentu i fazy wygrywania, a dalej jest tak samo - zwiększanie stawek, straty i chęć odegrania się. Zawsze podkreślam, że faza zwycięstw to początek problemu. Wygrana, która jest niezwykłym psychologicznym wzmocnieniem pozytywnym, powoduje m.in. uruchomienie iluzyjnego i fantazyjnego myślenia, będącego kołem napędowym dla wielu graczy.” – tłumaczy dr Jolanta Celebucka, specjalista terapii uzależnień i kierownik Wojewódzkiej Poradni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. Czy od hazardu może się uzależnić także nastolatek?

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
sie 21
Autor małgosiaw | 21 sie : 22:00 |

Pokolenie obecnych dzieci nie wyobraża sobie świata bez telefonów komórkowych, tabletów, laptopów. Te wszystkie urządzenia elektroniczne są wspaniałymi narzędziami, które ułatwiają, ale i przyspieszają tempo życia. Może dobrze byłoby zastanowić się, czy smartfon jest dla człowieka, czy też może, jest już odwrotnie? Rodzicom, którzy na co dzień spotykają się z dylematem czy smartfon i tablet są niezbędne w życiu dzieci, polecam książkę Manfreda Spitzera, Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie.
Wersja do druku
sie 20
Autor małgosiaw | 20 sie : 21:20 |

Nauczyciele mają dzisiaj ogromny wybór gier edukacyjnych, jednak rozwój interaktywnych metod nauczania w Polsce hamowany jest przez ciągłe zmiany w polskim systemie szkolnictwa – tak uważa dr Marcin Wardaszko z Akademii Leona Koźmińskiego.

Czytaj caly atykul

Wersja do druku
Idź do strony       >>